LJD prisistatymas Kaziuko mugėje, Vilniuje

Kovo 4-ąją minime šv. Kazimiero – Lietuvos ir Lenkijos, jaunimo   ir amatininkų globėjo dieną. Todėl miestų aikštėse šurmuliuoja tradicinės „Kaziuko“ mugės. Vilniuje vykstančios mugės istorija, spėjama, prasidėjo nuo 1636 m. Tai seniausia sostinės šventė, turinti jau 414 metų tradiciją.

Kodėl Lietuvos jaunimo dienos „Kaziuko“ mugėje?

Nes šv. Kazimieras Lietuvos ir jaunimo globėjas! O daugybės lankytojų sulaukianti šventė – puiki vieta skambėti Lietuvos jaunimo dienų (LJD) vardui.

Kovo 7–8 d. greta Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos įsikūrė jaunimo dienų palapinės, kuriose buvo atliekama gyva muzika – skambėjo ir LJD 2020 giesmės demo versija.
Savanoriai kvietė pasigaminti ženkliukus. O praeiviai, įsigydami atributiką, aukojo savanorių maitinimui, apgyvendimui bei kt. išlaidoms.

Žmonės sakė, kad šv. Kazimierui būtų patikę čia pabūti! Todėl pabuvome ir mes – mugės šurmulyje, žmonių žvilgsniuose, draugų apkabinimuose, naujose pažintyse, pasiruošime vykti į LJD!

Padėkos savanoriams, muzikuojantiems ir tauškiantiems talentams, Katedros bendruomenei ir kiekvienam, aukojusiam savanorių išlaikymui.

Fotografijos – Robert Dakševič

Facebook
Twitter
Email