LJD ženkleliukai – kai smalsumas nuveda į nuotykį

Spalio viduryje Lietuvos Jaunimo dienų organizatoriai kvietė jaunus žmonės į LJD ženklelių medžioklę. Visose 7 vyskupijose jų buvo paslėpta po 20,  koordinatėmis ir vietos nuotraukomis organizatoriai dalijosi Instagram’o paskyroje ljd_2020 bei Facebook’e. Kiekvieną dieną čia galėjai atrasti vis kitos vyskupijos teritorijoje paslėptų ženklelių ir laimingų, laimikį radusiųjų asmenų, nuotraukas.

Visą savaitę stebėjau įnirtingas ženklelių paieškas, kurios, prasidėjusios ramiais pasivaikščiojimais po vyskupijos miestelį, išaugo iki greito reagavimo komandų, automobiliais išmaišiusių net kelių vyskupijų apylinkes. 

Vieną tokių komandų sutikau po Šv. Mišių studentams, vykusių Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Gurkšnodama arbatą pastebėjau, jog priešais mane sėdi ta pati pora, kuri dar tą pačią dieną dalijosi žinia apie Kaišiadoryse rastus LJD ženklelius. Besišnekučiuodama su jais supratau, jog už dažno ženkliuko slepiasi apsakymo siužeto verta istorija. 

 

Augustina ir Paulius, studijuojantys Vilniuje ir jau sukaupę „geocaching‘o“ patirties, vos sužinoję apie ženkliukus Vilniaus arkivyskupijoje, leidosi jų ieškoti. Atvykę į Šv. Juozapo kunigų seminariją, bandė ieškoti patys. Tada klausinėjo seminaristų. Galiausiai teiravosi kunigo, kuris nepasitenkino tik žodine pagalba, bet ir pats padėjo ieškoti. Vis dėlto, ženkliuko nepavyko rasti. Augustina ir Paulius nusprendė luktelti, kol atsiras žinių apie kitur paslėptus ženkliukus. Kantrybė ir laukimas pasiteisino. Iš Kauno kilusi pora sekmadienį važiuodama į Vilnių, užsuko į Kaišiadoris. Vienu posūkiu nuo autostrados nušovė ne vieną zuikį: apžavėti katedros grožio, pasidžiaugę parko ramybe, jie surado net du ženklelius!

 Kita medžiotoja Greta kartu su savo vyru išbandė įvairius metodus: paiešką, maldas į Šv. Antaną, bet galiausiai ženklelį padėjo rasti stiprus spyris į statulą, keiksnojant ne vietoje išdygusias žoles — sudrebėjo žemė, sužibo šviesa, ir tarp žolių netikėtai pasirodė LJD ženklelis…

 Kai kurie ženkliukų medžiotojai išgyveno visą eilę išbandymų, kol galiausiai pasiekė savo tikslą. Telšių vyskupijoje gyvenanti Agnė, pamačiusi medžiotojų iš kitų vyskupijų laimikius, laukte laukė, kol koordinatės ir užuominos pasirodys ir apie jos vyskupijoje paslėptus ženklelius. Pirmasis žygis buvo į Gargždus, tačiau, deja, vėliau paaiškėjo, jog Agnė  prasilenkė su šiek tiek pirmiau atvykusiais ir sėkmingai medžiojusiais ieškotojais. Netrukus atsirado užuomina apie Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje paslėptą ženklelį. Nors mergina ir pasiekė bažnyčios duris, tačiau jos buvo užrakintos. Nenuleidusi rankų, Agnė su šypsena veide leidosi į trečiąjį žygį — Šv. Juozapo Darbininko bažnyčią, esančią beveik priešingame miesto gale. Deja, ir čia ženklelio nebebuvo. Matyt, klaipėdiečiai labai vertina tokius lobius ir yra prityrę jų medžiotojai. Beveik praradusi viltį pasipuošti LJD logotipu, Agnė nutarė paskutinįkart žvilgtelėti, ar Telšių vyskupijoje dar yra likusių ženkliukų. Ir… yra! Ir tik už 160 metrų! Agnė nulėkė iki koordinatėse nurodytos vietos it žaibas. Tuo metu, kai ženklelis jau buvo rastas, Agnės šypsena, anot jos, buvo beveik pasiekusi mėnulį.  

Šios ir daug kitų išgirstų LJD ženklelių medžioklės istorijų parodo, kaip laukiamos yra Lietuvos jaunimo dienos. Tai matydama, LJD komunikacijos komanda džiaugiasi jūsų aktyvumu ir primena, jog geriausi lobiai Jūsų lauks birželio 27-28 Šiauliuose.

 

Tekstą parengė Miglė Viselgaitė

Facebook
Twitter
Email