2020 m. LJD logotipo konkurso rezultatai:

I vieta – Linas Nazarenka

II vieta – Aušrinė Lasytė

III vieta – Augustina Kolytaitė

 

 

Smagioji akimirka – pažintis su Lietuvos jaunimo dienų 2020 logotipu.

Kartu ir lauktasis pasimatymas su LJD 2020 logotipo autoriumi Linu Nazarenka – susipažinkime!

 

Linai, atskleiski kas esi? Ką šiuo metu veiki, kuo labiausiai džiaugiesi?

Trumpai drūtai – esu žmogus, besistengiantis būti nuolatos užimtas. Nuo pat mažumės buvau mamos skatinamas užsiimti naudinga veikla, mokytis, kurti. Tai įaugo į kraują. Nuolatos kažką veikiu, sukuosi, dirbu. Dabartinės mano pareigos – inžinierius projektuotojas. Kuriu mechanizmus, naudojamus plastikinių detalių gamyboje, liejime bei jų surinkime. Jeigu noriu šį darbą atlikti gerai, privalau nuolatos įgauti naujų žinių – tai man patinka. Prisireikia visada mąstyti ir priiminėti sprendimus, kurti įrengimus, kurie padėtų išspręsti gamybines problemas. Laisvu po darbo laiku užsiimu grafiniu dizainu, video filmavimu ir montavimu. Pastarosios veiklos ir peraugo iš hobio į darbą. Laisvalaikiu taip pat keliauju, mėgstu kopti į kalnus, laipioti uolomis.

Ar jau suspėjai susipažinti su Lietuvos jaunimo dienomis?

Taip. Daugiausia tai darbinis santykis su šaunia organizatorių komanda. Be to esu tikras, kad tikėjimas savimi ir kitais suteikia daug daug jėgų. Tada vyksta stebuklai.

Linai, atskleiski ir žinią, užkoduotą tavo sukurtame logotipe.

Kurdamas logotipą norėjau atspindėti kelionę. Manau, kad kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra kelionė – nuotykis. Logotipe vaizduojami elementai: kelias, tikslas ir kryžius atspindi kiekvieno iš mūsų asmeninę kelionę link sąmoningumo, santykio su Dievu. Be to, suskilusiu rėmeliu bandžiau perteikti kiekviename iš mūsų esančią kūrybinę dvasią, originalumą. Kviečiu mąstyti už savo kasdienės minčių dėžutės ribų. Manau, kad rasti tiesą galima tik pažvelgus į savo gyvenimą kitu kampu, pavyzdžiui, per santykį su kitu.

Kas labiausiai tave įkvepia?

Labiausiai mane įkvepia veiklos, kurių metu galiu atitrūkti nuo rutinos, atsakomybių ir skiriu laiko sau, pavyzdžiui, sportas ir muzikos klausymas. Tada lyg sužadinama kūrybinė dvasia ir pradedu įsivaizduoti visokius filmų scenarijus, puikiai įsivaizduoju kaip keičiasi vaizdai pagal muziką. Neretai įkvėpimas ateina nejučia. Manau, kad tai yra visokie pasąmonėje užsifiksavę vaizdai, kelionių įspūdžiai, patirtys, todėl tikriausiai ir turiu tą norą nuolatos eiti, vykti, važiuoti ir įgauti visokeriopos patirties.

Koks gražiausias Tavo matytas vaizdas?

Tai ramybė sau brangių žmonių akyse.


 

Lietuvos jaunimo pastoracijos taryba, kurią sudaro Lietuvos (arki)vyskupijų jaunimo centrų darbuotojai, vadovaudamiesi LJD logotipo nuostatais, analizavo:

  • Logotipo susietumą su tema;
  • Logotipo grafinio išplėtimo galimybes;
  • Lengvą logotipo atpažinumą;
  • Logotipo jaunatviškumą.