Pasaulio Jaunimo dienos

Kas vyksta?

Per šią savaitę jaunuoliai yra priimami viešuosiose (gimnazijose, mokyklose, paviljonuose) bei parapijos įstaigose arba šeimose. Šalia maldos, pasidalijimo, laisvalaikio momentų į šią šventę užsiregistravę jaunuoliai dalyvauja įvairiose Pasaulio jaunimo dienų komandos organizuojamose veiklose, išsidėsčiusiose visame priimančiame mieste. Svarbiausi Pasaulio jaunimo dienų įvykiai, kuriuose kartu su jaunimu dalyvauja ir popiežius, yra pasitikimo ir atidarymo ceremonija, Kryžiaus kelias, vigilija (paskutinį vakarą) bei uždarymo šv. Mišios.

Vyskupijų dienos

Pasaulio jaunimo dienų įžanga – dienos vyskupijose. Tai savaitę prieš pagrindines Pasaulio jaunimo dienas vykstantis susitikimas. Jo metu jaunuoliai iš viso pasaulio gyvena priimančios šalies, o kai kuriais atvejais ir kaimyninės šalies, vyskupijų parapijų bendruomenėse.

Per šią savaitę vyskupijose dalyviai turi progą geriau pažinti priimančią šalį, vietos Bažnyčią, jos bruožus. Kaip ir Pasaulio jaunimo dienų pagrindinės savaitės metu, dalyviai gyvena viešosiose arba parapijos įstaigose arba šeimose.
Vyskupijų dienos Pasaulio jaunimo dienų Portugalijoje metu vyks nuo šiaurės iki pietų Portugalijos (įskaitant ir šalies salas).

 

Scroll to Top