Pasaulio Jaunimo dienos

Vyskupijų dienos

Vyskupijų dienos – jaunimo iš viso pasaulio susitikimai Portugalijos vyskupijose prieš PJD 2023 Lisabonoje. Šios dienos vyks 2023 m. liepos 26-31 d. 17-oje vyskupijų žemyninėse Portugalijos dalyse bei salose: Algarvė; Angra; Aveiro; Beja; Braga; Braganca-Miranda; Koimbra; Evora; Funšalis; Guarda; Lamego; Leiria-Fatima; Portalegre-Castelo Branco; Porto; Viana do Castelo; Vila Real; Viseu. Daugiau informacijos apie vyskupijas: ČIA 

Lisabonos, Santaremo ir Setubalio vyskupijoms tenka kitoks vaidmuo – jos yra priimančiosios vyskupijos, tad jos priims jaunuolius per pačias Pasaulio jaunimo dienas (t.y. rugpjūčio 1-6 d.).

 

Kas yra vyskupijų dienos?

Tai savaitę prieš PJD’23 Lisabonoje vykstantis susitikimas, kurio metu jaunimas iš viso pasaulio įtraukiamas į įvairių šalies vyskupijų parapijų bendruomenes. Vyskupijų dienos – tai savotiška pasirengimo kelionė piligrimams ir juos priimančiai bendruomenei iki Pasaulio jaunimo dienų. Šiomis dienomis dalyviai gali geriau susipažinti su priimančiuoju regionu, taip pat su vietos Bažnyčia ir jos ypatumais. Kaip ir Pasaulio jaunimo dienų savaitės metu, jie apsistos šeimų namuose, parapijos ar viešosiose erdvėse, kad galėtų iš tikrųjų patirti Bažnyčią, evangelizaciją ir misiją.

Programa

Vyskupijų dienų programa paremta penkiais kertiniais principais: priėmimas, atradimas, misija, kultūra ir išsiuntimas.

 

Mūsų svečiams

Atvykstantiems piligrimams Vyskupijų dienos yra kvietimas susipažinti su Bažnyčios turtais priimančiojoje šalyje, taip pat skatinimas susitikti ir keistis įvairiomis kultūrinėmis ir religinėmis gėrybėmis.

 

Priimantiems

Šeimininkams tai galimybė pasakyti TAIP Pasaulio jaunimo dienų rengimo misijai ir parodyti savo kultūrinius, gastronominius ir religinius lobius jaunimui, atvykstančiam iš viso pasaulio.

 

Dalyvio mokestis

Logistikos ir saugumo sumetimais, taip pat siekiant padengti priimančiųjų vyskupijų organizacines išlaidas, užsienio grupės, norinčios užsiregistruoti į Vyskupijų dienas, kviečiamos sumokėti 70 eurų dalyvio mokestį už kiekvieną piligrimą. Į šį mokestį neįskaičiuotas asmens draudimas nuo nelaimingų atsitikimų per Vyskupijų dienas. Įmoka pervedama priimančiajai vyskupijai.

 

Kontaktai

Daugiau informacijos: susisiekite su Vyskupijų organizaciniais komitetais arba el. paštu – diasnadiocese@lisboa2023.org

 

Scroll to Top