Pažintis su LJD naujiena – Misijų komanda

Devintosios Lietuvos jaunimo dienos (LJD) aktyviai ieško santykio su kiekvienu jaunu žmogumi.  Tai sąlygoją Misijų komandos sukūrimą! Šią komandą sudaro – Matas Česonis, Urtė Dubininkaitė, Greta Vekterytė, Gabrielė Penčylaitė, Domas Antanas Raižys, Mantas Jakštas, Paulina Bajarūnaitė, Greta Varžaitytė, Milda Kerevičiūtė, Gita Pauliukonytė ir komandos vadovė Jonė Matilda Rimavičiūtė.

Jaunuoliai, tapdami Misijų komandos dalimi, priėmė sau nemažą iššūkį, tad įdomu žinoti, kaip kiekvienas supranta misiją ir buvimą misionieriumi kasdienybėje.

„Man misija visų pirma reiškia nebijoti tikėti. Norisi rodyti ir skelbti jauniems žmonėms, kad bažnyčioje yra labai daug jaunimo. Tokia mano misija buvo ir mokykloje: norėjau bent keliems moksleiviams parodyti koks nuostabus ir linksmas gali būti bažnyčios gyvenimas. Manau, visi esame misionieriai, ir Dievas kiekvieną mūsų siunčia vis naujai misijai, tik svarbiausia į ją atsiliepti“, – Greta Vekterytė.

„Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus. Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte: kaip Aš jus pamilau, kad ir jūs mylėtumėte vienas kitą.” (Jn 13). Man atrodo, tai ir nusako, ką reiškia būti misionieriumi ir kaip juo būti – tai mylėti kitą. O meilė yra labai skirtingų formų. Daug dalykų susideda į tai kaip mylime, bet misija nesikeičia“, – Jonė Matilda Rimavičiūtė.

„Man misija – tai kasdienis buvimo Dievo vaiku ir autentišku Kristaus sekėju išgyvenimas, siekiant Jį liudyti savo buvimu ir darbais tiems, kurie Jo nepažįsta, yra atitolę arba suluošinti pasaulio“, – Domas Antanas Raižys.

„Misija – tai vis iš naujo pamilti šalia esančius ar pirmą kartą sutiktus žmones. Dažnai labai skubame ir užmirštame, kad ne pasiekimuose esmė, o santykiuose ir bendrystėje. Tad misija man susideda iš nuolatinio širdies atvėrimo bei gilesnės meilės ir bendrystės tarp žmonių kūrimo“, – Urtė Dubininkaitė.

Pasak Jonės, idėja suburti tokią komandą kilo iš noro susitikti ir susipažinti su tuo jaunimu, kuris atvyksta į LJD. Susitikti ne tik tam, kad būtų galima pareklamuoti šį tikinčio jaunimo festivalį, bet susitikti pokalbiui ir prasmingam laikui. „Mes, Misijų komanda, būsime kaip druska, važiuosime į parapijas, jaunimo grupeles ir kartu su jais vykdysime įvairias misijas, pradedant nuo Bažnyčios sutvarkymo ir baigiant apsilankymu senelių namuose. Misijos bus labai įvairios, bet jų tikslas – tai, kad mes kartu kažką padarytume, nesėdėtume užsidarę, bet eitume vieni pas kitus“, – pasakojo Jonė. Tuo pačiu ji pabrėžė, kad ši komanda nėra susibūrusi tik dėl vieno renginio, jos tikslas, jog jaunas žmogus po LJD nebijotų grįžti į savo parapiją  ir gavęs impulsą, tęstų tikėjimo kelionę toliau.

Domas dar pridūrė, kad Misijų komanda yra ypatinga tuo, jog bus proga geriau susipažinti su jaunimu ir tokiu būdu atliepti jų poreikius. Vaikinas įsitikinęs, kad komanda parsiveš daug puikių idėjų ir patirčių. Jis viliasi, kad Misijų komandos darbas bus naudingas ne tik LJD, bet ir apskritai Lietuvos Bažnyčiai.

Spalio mėnuo buvo skirtas misijoms, tad Misijų komanda pradėjo savo kelionę didžiuosiuose Lietuvos miestuose – aplankė Kauną, Vilnių ir Šiaulius. Pasak komandos vadovės, šių misijų esmė buvo rinkti miestiečių intencijas ir maldavimus, užrašant juos ant ilgo tapeto, kuris keliaus į visas kitas misijas ir galiausiai atsidurs Kryžių kalne, kur melsis tūkstančiai jaunuolių. Jonė pasakojo, kad sutiko daug nuostabių, šiltų ir atviromis širdimis žmonių. „Dažnai susitikimai prailgdavo iki keliasdešimt minučių, nes tiesiog kalbėdavomės. Vyresni žmonės džiaugėsi, kad gali su kuo nors pasikalbėti, o mes džiaugiamės, kad galime juos išklausyti“, – dalinosi įspūdžiais iš pirmųjų susitikimų mergina.

O ateities planuose – aplankyti dar daugiau jaunų žmonių ir kartu su jais vykdyti įvairias misijas jų parapijose ir miestuose. Todėl Misijų komanda nekantriai laukia skambučių iš parapijų ar mokyklų. Pasikviesti gali kas tik nori: klebonas, katechetas ar moksleivis. O ką veiks susitikę, nuspręs kartu: galbūt aplankys senyvo amžiaus žmones, galbūt išgrėbs lapus iš Bažnyčios šventoriaus, o galbūt iškeps sausainių vienišiems asmenims. „Svarbiausia – nebijoti eiti į santykį. Mes būsim atviri, tad ir jūs būkite su mumis atviri“, – ragina Domas.

Facebook
Twitter
Email