Registracija

Savanorystė

Savanorio pareigos

2023 m. Pasaulio jaunimo dienų Lisabonoje savanoriai atliks tarnystę piligrimams. Jie yra nepamainoma parama atliekant daugybę užduočių, be kurių tokio mąsto renginys negalėtų įvykti. Pirmiausia, jie bus draugiškas veidas, saugus, pasiekiamas ir galintis padėti tiems, kuriems to reikia, turintis žinių dėl bet kokio porekio, t. y. bendros informacijos, klausimų apie renginius, pagalbos judėjimo negalią turintiems žmonėms ir t. t. 

Yra labai skirtingų tarnysčių, kurioms savanoriai bus atrenkami pagal jų profilį: kalbų žinojimas, jei tai komunikacijos savanoriai; profesinis pasirengimas ir (arba) patirtis, jei tai sveikatos srities savanoriai; patirtis vadovaujant komandai, jei tai savanorių komandų vadovai, ir t. t. 

Mokymai

Pasirengimas Jaunimo dienoms yra ypač svarbus, kad savanoriai galėtų atsakingai atlikti savo misiją. 

Visi savanoriai privalo dalyvauti jiems parengtoje mokymo programoje. Ši programa dažniausiai vykdoma internetu, e. mokymosi platformoje, kurioje kiekvienas savanoris turės asmeninę paskyrą. Pasirengimo modulius sudarys bendrasis turinys (apie Bažnyčią, popiežių, Pasaulio jaunimo dienas), rūpinimosi kitais ir tarnystės įgūdžiai ir specifinis mokymo turinys (nukreiptas į konkrečias savanorių funkcijas). 

Kiekvienas savanoris galės naudotis e. mokymosi platforma savo tempu, su sąlyga, kad bus atsakingas už visus jam pagal mokymo planą priskirtus modulius. 

Prie internetinių mokymų, 2023 m. liepos 23-31 d. Lisabonoje vyks ir tiesioginiai mokymai. 

Internetinių mokymų metu, jūsų bus paprašyta sukurti vartotojo vardą ir slaptažodį, kad galėtumėte prisijungti prie platformos, kurioje bus patalpintas šis turinys (platforma vadinasi „Loop”). 

Mokymo programa truks apie 2 valandas per mėnesį iki 2023 m. liepos mėn. Nuo liepos 23 d. iki 2023 m. rugpjūčio 7 d. jie turėtų būti 100 % prieinami.

Centriniai savanorių paketai

Centrinių savanorių registracija į Pasaulio jaunimo dienas Lisabonoje 2023 m. jau prasidėjo ir tęsis tol, kol patvirtinsime reikiamą savanorių skaičių – prieigą prie registracijos rasite čia.

Kad visi savanoriai tinkamai pasiruoštų, primygtinai rekomenduojame registruotis kuo greičiau. Po registracijos vyks paraiškų patvirtinimo etapas. Tik po šio etapo kandidatas galės pradėti vykdyti mokymo planą. 

Kuo anksčiau savanoriai taps Pasaulio jaunimo dienų komandos dalimi, tuo geriau jie žinos apie visą organizaciją, susijusią su sritimis ir žmonėmis, su kuriais dirbs per Pasaulio jaunimo dienas Lisabonoje 2023 m. 

 

Kas gali tapti centriniu Pasaulio jaunimo dienų Lisabonoje 2023 m. savanoriu? 

Norint tapti savanoriu, reikia:

Savanorio registracija visada yra individuali.

*Centriniai savanoriai bus visi savanoriai, kurie padės organizuoti ir palaikyti pagrindinių Pasaulio jaunimo dienų Lisabonoje 2023 m. renginių įgyvendinimą.

Daugiau apie savanorystę Pasaulio jaunimo dienose rasite oficialiame PJD puslapyje: https://www.lisboa2023.org/en/participate/volunteers

 

WYD Panama 2019
Scroll to Top