Tema: Pranciškonų kaimelis „Saulės giesmė“ | Laikas: 14:30

Aprašymas: Jaunimo čia lauks indėnų palapinės, degs laužas, ant jo virs kaimiška sriuba ir ekologiška pievų žolynų arbata. Visas tris valandas kaimelyje vyks nepertraukiamas šlovinimas, kurį ves jungtinė brolių pranciškonų grupė „Pranciškonai United“, taip pat kapucinas br. Tomek Pilch ir kiti pranciškoniškosios šeimos nariai. Teminio užsiėmimo dalyviai galės asmeniškai pabendrauti su pašvęstojo gyvenimo broliais ir sesėmis, pasauliečiais pranciškonais ir pranciškoniškuoju jaunimu. Ateiti į kaimelį galima bet kuriuo metu, jis talpins apie 300 žmonių.

Kalbėtojas: Broliai pranciškonai

Tema: Pamaldos su Taize giesmėmis | Laikas: 15:00

Aprašymas: Taizé broliai kviečia susitikti maldai su Taizé giesmėmis ir Lietuvos jaunimo dienose!
Nepraleisk progos išgirsti liudijimus iš jaunimo susitikimo, susitikti Taizé brolius bei savanorius.
Pasitikėjimo piligrimystė tęsiasi!

Kalbėtojas : Melina Boin iš Vokietijos ir Jelena Valjavec iš Kroatijos ir komanda

Tema: Evangelizacinis koncertas „Laisvės link“ | Laikas: 15:30

Aprašymas: Lauks atlikėjų pasirodymas, kurio metu jie ypatingai pabrėž gyvenimo grožį be priklausomybių į kurias žmogus gali patekti. Atskleis vertybių svarbą remiantis Dekalogu. Dalinsis savo atsivertimo liudijimu. „Wyrwani z niewoli“ („Išplėšti iš nelaisvės“) grupės nariai- Jacek Zajkovski (hiphopo atlikėjas, raperis) ir Piotr Zalewski (psichologijos studentas, knygos „Išplėšti iš nelaisvės“ autorius. Šitie du žmonės jau kelis metus vykdo profilaktinę veiklą, kurios metu vaikams ir jaunimui pristato pasaulį, kuriame galima gyventi be narkotikų, alkoholio, prievartos, pornografijos ir panašių dalykų. „ Deja, mes turėjome progą pažinti neigiamą šio pasaulio įtaką, kuriame gyvenome be normų, vardan blogai suprantamos laisvės tapome mūsų neigiamų įpročių įkaitais“ – sako grupės nariai.

Šiandien, kaip jau galima suprasti iš grupės pavadinimo, ištrukę iš vergovės jie neša šviesos spindulį ir viltį kitiems. Juos kviečia mokyklos, parapijos bei tie, kuriems rūpi jaunas žmogus, kadangi geriau užkirsti kelią blogiui, nei po to gydyti pasekmes. Teminis užsiėmimas vyks lenkų kalba, bet bus vertimas į lietuvių kalbą.

Kalbėtojas : „Wyrwani z niewoli“ („Išplėšti iš nelaisvės“) grupės nariai- Jacek Zajkovski (hiphopo atlikėjas, raperis) ir Piotr Zalewski (psichologijos studentas, knygos „Išplėšti iš nelaisvės“ autorius.

Tema: „Marijos radijas“: geriausia galimybė įgyvendinti Jėzaus paliktą misiją – „Eikite į visą pasaulį ir skelbkite Evangeliją“. | Laikas: 15:30

Aprašymas: 2004 m. Lietuvoje savo transliacijas pradėjęs „Marijos radijas“, per trylika metų įgavo galimybę radijo bangomis pasiekti 90% Lietuvos gyventojų, o internetu net ir visame pasaulyje gyvenančius lietuvius. Esame savanorių radijas, kuriame kiekvienas gali savo talentais prisidėti prie Jėzaus paliktos misijos įgyvendinimo.

Ateik susitikti su „Marijos radijo“ darbuotojais, savanoriais ir populiariais laidų vedėjais. Pamatyk iš arti mūsų gyvenimo subtilybes ir atrask radiją kurį gera ne tik klausyti…

Kalbėtojas : Donatas Pranckevičius, Liutauras Serapinas, Rūta Godliauskaitė, kun. Povilas Narijauskas

Tema: Ar šiandieninėse diskusijose su bendraamžiais įmanoma apginti krikščionišką poziciją? Debatų technikos. | Laikas: 16:00

Aprašymas: Vis dažniau su morale susiję visuomenės klausimai (dirbtinis apvaisinimas, abortai, šeimos teisinis reguliavimas, lytinis švietimas ir t.t.) iš Seimo tribūnų persikelia į mokyklų klases, draugų susibūrimus, facebook‘o puslapius. Dažnai yra sunku, netgi baisu stoti ginti Katalikų Bažnyčios pozicijos, kuri kritikuojama kaip nemoderni, atsilikusi, neleidžianti išsiskleisti asmens individualybei ar laisvei. Ar su katalikiška pasaulėžiūra susijusius klausimus įmanoma apginti diskusijose su draugais ? Kaip neslepiant tikėjimo Šventosios Dvasios apreikšta Tiesa diskutuoti su tais, kurie žongliruoja „visuomenės progreso“ ir „laisvės kiekvienam gyventi kaip nori“ argumentais?

Kalbėtojas: Emilija Pundziute Gallois, Paryžiaus politikos mokslų instituto Sciences Po doktorantė, dėstytoja. Prancūzijos Tarptautinių tyrimų centro (CERI) jaunesnioji mokslinė bendradarbė.

Tema: Dievas mane kviečia. Tik kur? | Laikas: 16:00

Aprašymas: Susitikimo metu girdėsime šeimos, kunigo ir vienuolio/vienuolės pasidalinimą apie jų pašaukimą, galėsime asmeniškai ar anonimiškai raštu užduoti visus magančius klausimus.

Kalbėtojas: Teminiame užsiėmime pašaukimus liudys ses. Elena Faustina Andrulytė Šventosios Šeimos seserų vienuolija, kun. Andrius Končius VDU kapelionas, Kauno kunigų seminarijos dvasios tėvas, ir šeima Ieva ir Juozapas Labokai. Jie atsakinės į jaunimo užduodamus klausimus.

Tema: Vilnius: meilės stotelės (Pažintinė ekskursija) | Laikas: 15:30

Aprašymas: Tai pažinti su Vilniumi per čia gyvenusių žinomų ir ne visai žinomų žmonių meilę savo išrinktiesiems atskleidžiant įdomias istorines miesto raidos detales. Svarbiausia, kad tai tikros istorijos. Matyt, jos buvo tokios svarbios ir žinomos, kad pasiekė mus iki šių dienų. Visi šie žmonės ieškojo savos tiesos ir kovojo už ją. O kaip šias istorijas pamatys XXI a. jaunas žmogus? Kartais kitų žmonių istorijos leidžia pažvelgti iš šalies į savąsias.
Ekskursiją ves knygos „Vilnius: meilės stotelės. Romantiškasis miesto žemėlapis“ autorė. 2017 m. Vilniaus knygų mugėje ši knyga susilaukė ypatingo dėmesio ir pripažinta viena perkamiausių knygų. „Yra begalė būdų pažinti Vilnių, bet jo ypatingą dvasią turbūt galime pajusti tik prisimindami tuos žmones, kurie jį statė, gynė, kurie šiame mieste gyveno ir kūrė jį iš meilės ir su meile.“- sako knygos autorė.

Kalbėtojas: Liuda Matonienė, knygos „Vilnius: meilės stotelės. Romantiškasis miesto žemėlapis“ autorė

Tema: Vilniaus dėlionė (Pažintinė ekskursija) | Laikas: 16:00

Aprašymas: Istorinės, politinės ir net geografinės aplinkybės lėmė, kad šiandien Vilnius siejamas su daugybe svarbių Lietuvai ir pasauliui įvykių ir turi gausybę epitetų. Jis vadinamas baroko perlu, Aušros vartų miestu, kuriame prasidėjo Sovietų sąjungos griūtis ir suskambo pirmieji Dainuojančios revoliucijos akordai, Europos centru, žaliąja Europos sostine, kalbančių skulptūrų miestu. Žvelgiant istoriškai – tai miestas, pasižymėjęs tolerancija kitoms kultūroms ir religijoms. Dėl to šiandien atskiri kvartalai ne tik primena stačiatikių, unitų, katalikų, protestantų, žydų istorijas, bet pasakoja apie nemažiau įdomią čia gyvenančių, dirbančių, tikinčių žmonių šiandieną.

Surinkite Vilniaus miesto detales ir susikurkite savąjį Vilniaus vaizdą per kelių valandų pasivaikščiojimą su tikra vilniete, profesionale gide Jolanta Stupelyte.

Kalbėtojas: Jolanta Stupelytė, gidė

Tema: Viešnagė kultūrų namuose | Laikas: 16:00

Aprašymas: Teminio užsiėmimo metu Carito komanda ir pabėgėliai kvies pažinti skirtingų šalių kultūras. Kartu šoksime, gaminsime maistą, kursime rankdarbius, skanausime sirišką kavą, dalinsimės savo talentais ir pažinsime vieni kitus.

Vieta: Vilniaus arkivyskupijos Caritas Bendruomeninio integracijos centras „Kultūrų namai“ (Kalvarijų g. 39, Vilnius)

Tema: Paprastumas – kelias į laisvę. | Laikas: 16:00

Aprašymas: Bendruomenėje stengiamės gyventi paprastumu, todėl norime dalintis apie šį lobį, kuris išlaisvina. Paprastumo galime ieškoti santykiuose su žmonėmis, santykyje su daiktais ir suprasti jį kaip būdą gyventi.

Kalbėtojas: Tiberiados bendruomenė nariai br. Pranciškus, br. Egidijus ir s. Asta;

Čia rasite apie mus tekstą http://www.tiberiade.lt/kas-mes

Tema: Apie Ukrainos karą iš žmonių, kurie neliko jam abejingi, lūpų. | Laikas: 16:00

Aprašymas:

2013 metų pabaigoje Kijeve, Maidano aikštėje, prasidėjus ukrainiečių kovai už galimybę pasirinkti savo valstybės kelią, dauguma mūsų su didžiuliu nerimu sekė įvykius Ukrainoje. Mes, lietuviai, šiems įvykiams nelikome abejingi ir netrukus Lietuvoje prasidėjo tikras aukojimo Ukrainai karavanas. Žmonės aukojo ne tik pinigus, bet ir kojines, striukes bei kitus šiltus rūbus kariams, įvairius vaikiškus rūbelius, medikamentus bei daugybę kitų daiktų. Lietuvoje pradėjo kurtis įvairios paramą Ukrainai teikiančios organizacijos (tarp jų ir „blue/yellow“), kurios tonomis vežė paramą iš Lietuvos į Ukrainą. Ir štai jau praėjo treji metai, kai Ukrainos rytuose ginama ne tik ukrainiečių, bet ir mūsų visų laisvė, o pasaulio dėmesys šiam karui gerokai sumažėjo. Tačiau ar sumažėjęs žiniasklaidos dėmesys reiškia, kad atėjo taika? Ar tikrai rytų fronte nieko naujo?

Apie dabartinę situaciją Ukrainos rytuose bei ukrainiečiams teikiamą pagalbą papasakos žmonės, kurie neliko abejingi šiam karui.

Kalbėtojai :

Jonas Ohamanas – paramos Ukrainai organizacijos „Blue/yellow“ įkūrėjęs, režisierius, publicistas, aktyvus visuomenės veikėjas.

Kotryna Stašinskaitė – organizacijos „Blue/yellow“ savanorė.
Laurynas Būda ir Motiejus Krutulis – moksleiviai ateitininkai, akcijos „Ateitis Ukrainai“ organizatoriai.

Tema: 70 minučių šlovės | Laikas: 16:00

Aprašymas: Perskaitęs šio teminio susitikimo pavadinimą, neapsigauk! LJD CHORAS ir grupė ICHTHUS tave ir tavo draugus kviečia į Dievo šlovę. Giesmės, spontaniška malda bei Dievo artuma – visa tai laukia tavęs Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tikimės, jog šiuolaikinių jaunimo giesmių lydima kelionė prie Dievo širdies bus kupina Tiesoje patiriamos bendrystės. Taip bendrystėje atrastas džiaugsmas – skatins Dievą šlovinti ne tik giesme, bet ir visu gyvenimu.

Kalbėtojas: LJD choras ir grupė ICHTHUS

Tema: „Šeima. Vertybės… Nuobodu?“ | Laikas: 16:00

Aprašymas: „Pažink save“ programos savanoriai taip nemano! Atskleisime Jums paslaptį apie penkias Meilės kalbas bei tai, ką apie santykius šeimoje kiekvienas „Pažink Save“ savanoris būtų norėjęs sužinoti prieš 10 metų…

Kalbėtojas : Vilniaus Arkivyskupijos Šeimos Centro „Pažink save“ programos savanorių komanda

Tema: „Jie ir jos/ Ar tai meilė?“ | Laikas: 16:00

Aprašymas: Aiškinsimės, ar tikrai vaikinai ir merginos tokie skirtingi? Ar būna meilė iš pirmo žvilgsnio? Kalbėsime, diskutuosime ir kitomis smagiomis santykių, meilės ir lyčių skirtumų (bei panašumų) temomis!

Kalbėtojas : Vilniaus Arkivyskupijos Šeimos Centro „Pažink save“ programos savanorių komanda

Tema: Provokacijų popietė su „Bernardinai.lt” redakcija | Laikas: 16:00

Aprašymas: Ką reiškia sakyti tiesą? Sužinosite, su kokiais iššūkiais katalikiško dienraščio redakcija susiduria savo kasdienybėje. Kas svarbiau – populiarumas ar kokybė? Žmogus ar jo idėja? Dialogas, atvirumas kitokiam požiūriui = pozicijos neturėjimas? Kada galiu būti tikras, kad artėju prie tiesos? ATEIK IR KLAUSK, SIŪLYK, DISKUTUOK! Apžiūrėk dienraščio redakciją: ar įsivaizduoji, kokia žurnalistų „virtuvė“? Kaip kuriami video reportažai?”

Kalbėtojai: Donatas Puslys, vyr. redaktorius | Rosita Garškaitė, vyr. redaktoriaus pavaduotoja | Saulena Žiugždaitė, redaktorė

Tema: Ar pajėgsiu kurti sėkmingus santykius, jei mano tėvai išsiskyrę arba aplink nematau tokios šeimos, kokią norėčiau sukurti pats? | Laikas: 16:00

Aprašymas: Kuo mes, skyrybų vaikai, panašūs? Kaip išgyti nuo skaudžių patirčių? O gal išvengdamas santuokos išvengsiu ir skyrybų? Su kokiais papildomais sunkumais susiduria nesusituokusios ir kartu gyvenančios poros, kai nutaria pasukti skirtingais keliais? 16 metų gyvuojantys „Bendrakeleiviai“ jungia šeimos krizes išgyvenančius žmones bei specialistus, kurie padeda įveikti skyrybų psichologinius bei socialinius padarinius, teikia kompleksinę pagalbą ne tik suaugusiems, bet ir skyrybų vaikams, rengia mokymus išsiskyrusiųjų savigalbos grupių vadovams, mokyklų bendruomenėms.

Kalbėtojas : Šeimos ir asmens saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ komanda – skyrybų vaikų grupę vedusios psichologė Julija Ladigaitė ir psichologijos studentė Lina Čepulytė bei žurnalistė Ieva Urbonaitė-Vainienė.

Tema: „Dievas stato namus nuostabius: lietuvių jaunimo veikla JAV“ | Laikas: 16:00

Aprašymas: Šio užsiėmimo metu susipažinsite su išeivijos jaunimu ir jų veiklą JAV. Jums pristatysime kaip yra išlaikoma lietuvybė visuose Šiaurės Amerikos kampuose. Diskutuosime apie tikėjimą, tautiškumą, skirtumus bei panašumus Lietuvos ir išeivijos jaunimo gyvenimuose. Dainuosime, žaisime ir papasakosime savo patirtis.

Kalbėtojas: Palaimintojo Jurgio Matulaičio Misijos (Lemontas, JAV) jaunimas

Tema: Žudantis gerumas arba nešventa ramybė | Laikas: 16:00

Aprašymas: Sakoma, kad dalis žmonių į pragarą papuolė tik todėl, kad iš mandagumo nedrįso velniui paprieštarauti. Neretai už įsivaizduoto dvasingumo ir nuolankumo slepiasi įvairaus plauko neryžtingumai, baimės, kompleksai, įsipatoginimai… Tais atvejais mūsų gailestingumas nepastebimai tampa žudantis. Ir mus pačius ir mūsu artimuosius. Jau nekalbant apie tolimuosius. Kaip savyje identifikuoti „vilkišką nuolankumą ėriuko kailyje“, o svarbiausiai kaip „užnorint“ vilką tapti socialiai atsakingu Gerosios Naujienos nešėju (nes su zuikiais toli nenueisi). Šv. Paulius po atsivertimo padare daugiau nei kartu sudėjus visus 12 apaštalu.

Kalbėtojas: kun. Algirdas Toliatas, Lietuvos policijos kapelionas

Tema: Apie misijas Afrikoje ir džiaugsmą | Laikas: 16:00

Aprašymas: Afrikos gyventojai turi natūralaus džiaugsmo, kurio neturi vakariečiai ir jaučiasi nelaimingi, nes negali įgyvendinti visų šiandienos galimybių“. Kaip tikėjimas gali padėti tapti labiau laimingu ir kaip neprarasti gyvenimo džiaugsmo, papasakos tėvas jėzuitas Eugenijus Markovas SJ.

Kalbėtojas: tėvas Eugenijus Markovas SJ , Kauno jėzuitų gimnazijos kapelionas

Tema: Atrask gyvenimo prasmę! (Alfa kursas jaunimui) | Laikas: 16:00

Aprašymas: Alfa kursas – tai 10 kassavaitinių susitikimų skirtų diskutuoti apie pamatinius krikščionybės klausimus. Šioje darbo grupėje kartu su s. Celina ir kitais „paragausime“ Alfa kurso jaunimui bei mielai pasidalinsime „receptu“ ir kitais „prieskoniais“. Bus šlovinimo, vaišių ir dar ko nors.

Kalbėtojas : ses. Celina ir komanda

Tema: Užtarimo malda ir šlovinimas | Laikas: 16:00

Aprašymas: Kas yra užtarėjai? Tai Jėzaus meilės skleidėjai, kurie ką tik sutinka pakeliui, už tuos ir meldžiasi. Dažnai klausia mūsų: „Ar Dievas girdi maldas?“.Taip, išklauso tik Jam vienam žinomu būdu. Jis veikia čia, realybėje, mūsų gyvenimuose, mūsų poelgiuose. Tik svarbu išgirsti, ką Dievas sako. Malda nėra saldainis, dabar nenoriu , nesimelsiu. Melstis nuolat ir nepaliaujamai…
Dievas – MEILĖ, kuri veda, kuri skaistina, kuri šviečia. Jo balsą išgirsta atviros širdys. Ką daryti, kai, atrodo, Dievas negirdi? Melstis ir dar kartą melstis, nepasiduoti jausmams, tik tada Jis arčiausiai mūsų. Dievas kviečia visus geros valios žmones į sielų giminystės puotą. Visos mūsų maldos atveria žmonėms vartus į rojų…

Kalbėtojas : Katalikų bendruomenė „Gyvieji akmenys“ ir Sielovados bendruomenė „Gailestingumo versmė“

Tema: „Tėvynės labui!“ | Laikas: 16:00

Aprašymas: Užsiėmimas skirtas tiems, kurie nori išgirsti tiesą apie tarnybą kariuomenėje iš pirmų lūpų. Kokia yra kario dienotvarkė? Kaip atrodo mūsų pratybos? Ką veiksi tapęs šauktiniu? Ateik ir sužinok.

Kalbėtojas : Leitenantas Juozas Šutas, šauktinių būrio vadas. Karininkas tarnauja Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.

Tema: Tikėjimo iššūkiai šiandien | Laikas: 16:00

Aprašymas: Ar galite būti krikščioniu šiandien? Kiek mes esame priklausomi nuo Bažnyčios įvaizdžiu? Kaip liudyti tikėjimą draugams? Ką darau, kai mane žemina? Kas būtų jeigu liktume tik trys krikščionys Lietuvoje? Ar Bažnyčia yra atvira visiems?

Kalbėtojas : Rimas Šapauskas – Lietuvos žurnalistas, laidų ir renginių vedėjas.

Tema: Krikščioniška lyderystė kuriant ateities Lietuvą | Laikas: 16:00

Aprašymas: Kokia galėtų būti Palaimintojo Teofilijaus Matulionio misija šiandienos Lietuvoje, regione, pasaulyje? Ar sugebėtume šią misiją tęsti? Kas sieja Šv. Kazimierą, Šv. Joną Paulių II, Palaimintą Matulaitį ir dabartinį krikščionišką jaunimą Lietuvoje? Ar sugebėtume įtvirtinti ir apginti krikčionišką lyderystę Lietuvoje, regione, pasaulyje?

Kalbėtojas : Žygimantas Pavilionis: Seimo narys, Užsienio reikalų komiteto Transatlantinio pakomitečio ir demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas, TS-LKD tarptautinis sekretorius, ambasadorius, politikos mokslų daktaras

Tema: „Iš širdies į širdį su Jėzumi“
| Laikas: 16:00

Aprašymas: Švč. Sakramento adoracija tai sena bažnyčios tradicija, išreiškianti ypatingą pagarbą ir meilę Eucharistiniam Jėzui. Tai asmeniškas ir bendruomeninis susitikimas su Eucharistiniu Jėzumi ir Jo garbinimas tyloje ar bendruomeninėje maldoje. Šv. Jono apaštalinės seserys padės jums atrasti šios maldos grožį ir duos praktiškų patarimų kaip giliau išgyventi šią maldos formą.

Kalbėtojas : Šv. Jono apaštalinės seserys iš Senųjų Trakų

Tema: Pašauktì daryti socialinius stebuklus | Laikas: 16:00

Aprašymas: Kviečiame kartu pasižiūrėti filmą „Stebuklų laukas“ (rež. M.Survila). Tai dokumentinė poema apie žmones daugelį metų gyvenusius sąvartyną supančiuose miškuose, apie savotiškos bendruomenės – tarytum visuomenės visuomenėje – gyvenimą. Šis filmas, sukurtas 2011m. Lietuvoje, apkeliavęs daugelį šalių, pelnęs nemažai kino apdovanojimų, nepalieka abejingų, keri žiūrovus savo šiluma ir grožiu, iškelia daug socialinių ir egzistencinių klausimų. Filmo peržiūrą seks diskusijos su filmo kadrų filmavime dalyvavusia mokslininke ir socialine darbuotoja dr. Donata Petružyte. Diskusijoje tai pat dalyvaus VA Caritas socialinės pagalbos ir integracijos centro Betanijos darbuotojas Miroslavas Seniutis, buvęs centro lankytojas, šiuo metu savanoris Petras Gerulis, centro savanorė muzikologė, muzikos terapijos specialistė Emilija Puskunigytė. Diskusiją planuojame nuspalvinti Betanijos socialinio centro lankytojų autorystės muzikos ir dainų garsais. Tikimės, kad tai bus galimybė kiekvienam pasidalinti savomis mintimis ir užduoti klausimų, kartu ieškant atsakymų apie stebuklus, kuriuos galime kurti savo gyvenime, apie stebuklus, kuriuos galime kurti vieni kitų gyvenimuose ir visuomenėje.

Kalbėtojai: mokslininkė ir socialine darbuotoja dr. Donata Petružyte, VA Caritas socialinės pagalbos ir integracijos centro Betanijos darbuotojas Miroslavas Seniutis, centro savanorė muzikologė, muzikos terapijos specialistė Emilija Puskunigytė, savanoris Petras Gerulis

Mykolo Romerio universitetas

Ateities g. 20, Vilnius 08303, Lietuva

Tema: Pasauliečių vaidmuo Bažnyčioje. Lietuvos jaunimo dienų globėjos Editos Štein pavyzdys | Laikas: 16:00

Aprašymas: Edita Štein – žydė, pasirinkusi Jėzų Kristų, filosofė, kovotoja už žmogaus teises, aktyvi visuomenės veikėja, pirmoji moteris, apgynusi daktaro disertaciją, karmelitų vienuolė – tai tik keletas šios moters, Europos globėjos, įdomaus gyvenimo faktų. Sužinosite, kaip būti aktyviu visuomenės ir Bažnyčios nariu. Susipažinsite su Editos Štein gyvenimu, kupinu aistringo tiesos ieškojimo.

Kalbėtojas: karmelitas kun. Mariusz Placek O.Carm, trejus metus gyvenantis Lietuvoje, Šiaulių vyskupijoje

Tema: Santykis: su savimi ir savo artimiausiais | Laikas: 16:00

Aprašymas: giliau pažinti save, aptarti ir įvertinti savo socialinį ratą (santykį su artimiausiais žmonėmis) bei psichologinį – vidinį santykį su savimi. Užsiėmimo metu vyks pokalbis su psichologais, praktiniai savęs analizavimo, išbandymo pratimai, užduotys.

Kalbėtojai:

Dr. Ieva Šidlauskaitė – Stripeikienė – Psichologė, psichoterapeutė, biomedicinos mokslų (visuomenės sveikatos) daktarė. VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centro direktorė. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedros lektorė. Profesinio domėjimosi sritys – suaugusiojo psichologija, vaikų, suaugusiųjų ir šeimos (porų) konsultavimas, psichoterapija, krizių įveikimas, suicidologija, prevencinių bei reabilitacinių programų kūrimas ir įgyvendinimas.

Dr. Osvaldas Stripeikis – Edukologas, socialinių mokslų daktaras. Vytauto Didžiojo universiteto vadybos katedros docentas. VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centro steigėjas ir programų koordinatorius. VDU Verslo Praktikų centro vadovas. Profesinio domėjimosi sritys: ugdomasis vadovavimas, naratyvinė praktika asmeniniame ir organizaciniame kontekste, verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo metodikos.

Tema: Svajok, skrajok, išreikšk save! | Laikas: 16:00

Aprašymas: Su žmonių, mylinčių Dievą, save ir judesį, pagalba leisimės į nuotykį – per judesį, gestus, šokį atrasti save ir savyje esančią laisvę. Teminio užsiėmimo metu galėsime patirti, kaip judesys mus išlaisvina šlovinimui, meilei, kūrybai, spontaniškumui, daro mus vidumi laisvus. Mokysimės priimti savo kūnus kaip Šv. Dvasios Šventovę ir savo kūnu šlovinti Dievą. Mokysimės priimti ir atrasti savo grožį kaip Dievo dovaną.

Kalbėtojas: Raimonda Duff , Skaidrė Zuozaitė, seserys Marijos tarnaitės ir jaunimo komanda.

Tema: Dirbtuvės/workshopas „Kaip patirti Dievo meilę? | Laikas: 16:00

Aprašymas: Daug kartų girdėjome, kad Dievas mus myli, bet kol to nepatyrėme asmeniškai – ši galinga Tiesa tėra tik tušti žodžiai. Dirbtuvių metu mokinsimės padėti vienas kitam patirti, asmeniškai išgyventi Dievo meilę. Taip pat leisimės Mergelės Marijos mokinami apie jos sūnaus Jėzaus meilę mums. Tikimės, kad drauge išgyventa ši Tiesa „padarys mus laisvus“J.

Kalbėtojas: Dirbtuves ves brolių kapucinų vadovaujama Marijos mokyklos komanda.

Apie Marijos mokyklą:
Marijos mokykla (pilnas pavadinimas Šventosios Marijos iš Nazareto, Bažnyčios Motinos, Krikščioniško gyvenimo ir evangelizacijos mokykla) yra judėjimas, kurį prieš du dešimtmečius įkūrė vienuoliai kapucinai Ukrainoje. Ji sparčiai plėtėsi ir dabar jau veikia 17 –oje šalių. Marijos mokyklos veikla yra įvairi, Lietuvoje jį organizuoja rekolekcijas jaunimui OASIS; rekolekcijas suaugusiems, vidinio išgydymo pamaldas; vykdo gatvės evangelizaciją; steigia reabilitacinius centrus priklausomiems asmenims.

Tema: Kam reikalingas teologinis išsilavinimas šiandien? | Laikas: 16:00

Aprašymas: Galimybė žvilgtelėti į VDU Katalikų teologijos fakulteto „virtuvę“ – apie ką ten diskutuojama? Kodėl KTF kartais su šypsena prilyginamas Hario Poterio Hogvartsui? Ką duoda filosofijos ir teologijos studijos šiuolaikiniam žmogui, kuris neplanuoja būti nei kunigu, nei vienuoliu ar vienuole? Ar šiandien nepakanka vien praktiškumo, konkurencingumo ir produktyvumo, ar vis tik reikalingas platesnis gyvenimo žemėlapis?

Kalbėtojas: VDU KTF dėstytojai Lina Šulcienė ir Valdas Mackela.

Tema: Būk tikybos mokytojas! | Laikas: 16:00

Aprašymas: Kaip matyti iš pavadinimo, šioje darbo grupėje bus kalbama apie Evangelijos skelbimo mokykloje džiaugsmus ir iššūkius. Savo nuotykiais dalinsis ir atsakinės į visus įmanomus klausimus trys šaunūs tikybos mokytojai – Ieva, Marija ir Mantvydas. Pažadame – bus tikrai įdomu ne tik tiems, kurie planuoja būti mokytojais!

Kalbėtojas: Mantvydas Randis, Ieva Dovidauskienė, Marija Šulcaitė

Tema: Meilė internetu? Kodėl gi ne! | Laikas: 16:00

Aprašymas: Ar dera krikščionims antrosios pusės ieškoti internete? Kas nutiks, jei pri(si)pažinsu, kad ieškau? Ar turėčiau leistis į savojo “princo”/“princesės” paieškas, jei pasitikiu Dievu ir Jo geriausiu planu man? Santuokoje save dovanojanti meilė prasidėjo nuo pažinties internete? Norėčiau ir aš! Ką svarbu žinoti ir į ką verta atkreipti dėmesį leidžiantis į pažintis internetu? Kviečiu pokalbiui apie kelionę ieškant To žmogaus, kurio ilgisi jūsų širdis, apie kelionę kito link…

Kalbėtojas: Jurgita Salinienė – laiminga žmona, 6 vaikų mama, ateitininkė, su vyru Vytautu rengia sužadėtinius santuokai Kauno arkivyskupijos šeimos centre, yra šeimų universiteto moderatorė Jurgita ir Vytautas Saliniai 2015 m. įkūrė pažinčių svetainę katalikams vienužiams kitoLink.lt.

Tema: Jėzus – kelias, tiesa ir gyvenimas. Taip ar ne? | Laikas: 16:00

Aprašymas: Šiandien popiežius Pranciškus mus skatina jog turime atverti širdis Šventajai Dvasiai, kad galėtume liudyti Jėzų Kristų. Pagalvokime apie tai ar mano širdis atvira ir ar aš stengiuosi klausyti, ką Šventoji Dvasia man sako.

Šios grupelės susitikimo metu ieškosime atsakymų į tris klausimus:

  1. Koks Jėzaus mums siūlomas kelias?
  2. Apie kokią tiesą Jėzus mums liudiją?
  3. Kokį gyvenimą mums suteikia Jėzus?

Kalbėtojas: Paulius Auryla, mokytojas, ateitininkas

Tema: „Tiesa, kuri keičia gyvenimą ir išlaisvina – tikėjimo patirtis ir liudijimas šiandieniniame pasaulyje“ | Laikas: 16:00

Aprašymas: Ką šiandien reiškia gyventi tikėjimu ir jį liudyti? Gyventi tikėjimu – tai pirmiausia patirti asmeninį santykį su Dievu. Malda yra šios patirties pagrindas. Išgyvendami Dievo patirtį maldos metu, mes atpažįstame Dievą, kaip tą kuris yra viso mūsų gyvenimo pagrindas ir Tiesa. Dievo patirtis perkeičia žmogaus gyvenimą ir suteikia laisvę Jį liudyti kasdienybėje. Žmogus, kaip niekada anksčiau, yra kviečiamas liudyti tikėjimą šiandieniniame pasaulyje. Šis tikėjimo liudijimas nėra kažkokia žmogui primetama prievolė, bet pats Šventosios Dvasios veikimas jame, nes tikėjimo džiaugsmas veržiasi iš tikinčiojo širdies ir neša pasauliui šviesą bei viltį.

Kalbėtojas: Fr. Jokūbas-Marija Goštautas O.P., dominikonas, laikinųjų įžadų brolis, atlieka savo vienuolinę formaciją Prancūzijoje, studijuoja teologiją Liono (Prancūzija) katalikiškame universitete, domisi Rytų krikščioniškosios Tradicijos teologija ir dvasingumu.

Tema: Mano kraujas
| Laikas: 16:00

Aprašymas: Kviečiame susipažinti su Kraujo keliu nuo donoro iki recipiento. Kraujo donorų skatinimu, savanoryste, išmaniąji programėle |“Mano kraujas“, donorystės nauda donorui ir t.t.

Kalbėtojas : www.kraujodonoryste.lt komanda

 

Tema: Nuobodu? Patrauklu? Ar naudinga? Aktorinio meistriškumo technikos viešojoje kalboje. | Laikas: 16:00

Aprašymas: Kalbėjimas viešai nėra tik konferencijose, posėdžiuose, interviu televizijoje ar radijuje. Mes kalbame viešai mokykloje pristatydami savo idėjas, laikydami egzaminus, gindamiesi bakalauro ar magistro darbus, pristatydami save pokalbyje dėl darbo ir t.t. Jeigu mus neteisingai supranta, mūsų klausant nuobodžiauja, ar tik iš pagarbos linguoja galva, arba neturi kada pasakyti savo nuomonės… Reikėtų skirti dėmesio savo komunikabilumo ugdymui ir charizmos paieškoms.

Yra aktoriniu technikų ir būdų​ kaip mūsų​ kalbą paversti patrauklia ir įtaigia. Yra būdų, kaip sudominti klausytoją, kaip sudėtingus ir svarbius dalykus perteikti paprastai ir suprantamai. Kalbėkime visaip… Tik nenuobodž​iai!

Kalbėtojas :. Vytautas Kontrimas aktorius, LEU docentas

Tema: Susitikimas su Mesijiniais žydais | Laikas: 16:00

Aprašymas: Svečių viešnagė Vilniuje Lietuvos jaunimo dienose’ 2017. Giesmės, šokiai, maldos, sutaikinimo žinia.

Mesijiniai žydai siekia bendradarbiaujant su vietinėmis bažnyčiomis nešti sutaikinimo maldą tose vietose, kur žiauriai buvo įvykdytas žydų tautos genocidas. Mesijiniais vadina save tie žydai, kurie laiko Kristumi būtent Evangelijos Jėzų. Mesijiniai broliai kalba ir apie tai, kaip Dievas juos asmeniškai pritraukė į šią nepopulistinę tarnystę ir uždėjo sutaikinimo naštą. Sutaikinimo malda – tai kai palengva Dievas atveria pūlingas tautų žaizdas, leidžia prie jų prisiliesti, atgailauti, atsiprašyti vieni kitų. O tada žemė bei tauta gali pradėti sveikti. Tautos negali pamiršti savo žaizdų, jos turi į jas atsisukti.

Kalbėtojas : Bendruomenės nariai- 20 žmonių

Tema: Socialinė – meninė akcija „Muzika tamsoje“ | Laikas: 16:00

Aprašymas: Muzika, kurios gali klausytis; muzika, kurios negali matyti. Akcijoje svarbiausias vaidmuo atiteks klausytojams – jie visą vyksmą patirs užrištomis akimis. Dalyviai pasiners į paslaptingą tamsos ir muzikos pasaulį, patirs neišdildomų pojūčių, atradimų. Čia kiekvienas žmogus gali pajausti muzikos galią, čia kiekvienas gali praregėti širdimi, pabūti su savo mintimis ir suprasti, kad turi labai daug, įsitikinti, kad muziką galima pamatyti, pamatyti kitaip nei akimis, o širdimi.

Kalbėtojas : Renginyje dalyvaus Klaipėdos neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“ mažieji talentai ir jų vadovai: Vaida Butautaitė, Karolina Mauliūtė.

Tema: (Ne)Tiesa apie pinigus | Laikas: 16:00

Aprašymas: „Tiesa padarys jus laisvus“? Regis, dažniau sutinkame požiūrį „Pinigai padarys jus laisvus“. Ar šie šūkiai priešingi? O gal pinigai – neišvengiamas tiesos „prieskonis“? Kaip išmokti priimti tiesą, kad dažnas mūsų nėra labai turtingas pinigais? Kaip tapti laisvu tai supratus – t.y. kaip pajudėti iš to taško? Kaip panaudoti išmanias technologijas savo finansams tvarkyti – ir kam to reikia? Galiausiai: kaip matuoti savo gyvenimą protingais matais ir kaip nebūti vargšu?

Kalbėtojas : Martynas Pilkis, valstybės tarnautojas, dėstytojas, Ateitininkų federacijos tarybos narys.

Tema: Įsimylėjimas greit praeinanti liga ar vienas iš svarbiausių gyvenimo įvykių? (N18) | Laikas: 16:00

Aprašymas: Ar viskas kas yra turi prasmę? Koks žmogaus pašaukimas? Ar žmogus likdamas vienas gali išgyventi pilnatvę? Kodėl svarbu pirmoji meilė? Ar įsimylėjimas ir meilė tapatu? Ar įsimylėjimo metu valia gali būti laisva? Santuokinės priesaikos esmė.

Kalbėtojas : Arūnas Raudonis

Tema: Kaip jaunas žmogus gali gyventi krikščioniškai nekrikščioniškoje visuomenėje? | Laikas: 16:00

Aprašymas: Ne paslaptis, kad krikščionys Europoje yra mažuma. Lietuvoje taip pat nėra lengva ištikimai gyventi pagal Jėzaus parodytą kelią. Jaunas žmogus dažnai jaučiasi kaip balta varna: “Ar aš esu normalus? Kodėl tikiu tik aš vienas? Ar turiu būti davatka, kad patikčiau Jėzui?”

Nesileisdami į ilgas diskusijas apie tai, ką turi daryti tvirtas krikščionis, Vilniaus Saleziečių Jaunimas kviečia pabendrauti ir pasidalinti patirtimi.

Esame netobuli jauni žmonės, kurie nori džiaugsmingai, be fanatizmo sekti Jėzų dovanodami save kitiems, ypač vaikams.

Kodėl vaikai? Mes savo tikėjimo kelionėje atradome šventojo Jono Bosko asmenybę, jo charizmą, dvasingumą. Mus sužavėjo, kaip jis dovanojo save mažiesiems per Džiaugsmo Evangeliją. Per J. Bosko mes daug gavome iš mus mylinčio Tėvo ir norime tuo pasidžiaugti. Kun. J. Bosko darbus šiandien tęsia jo dvasios sūnūs, vienuoliai saleziečiai, dirbantys Vilniaus Lazdynų parapijoje. Jie kviečia šių laikų jaunimą prisidėti prie tokios misijos. Mes jiems padedame, bet šį užsiėmimą per LJD vesime be vienuolių. Baisoka… 🙂

Kviečiame ateiti į mūsų teminį užsiėmimą ir pabendrauti tema – kaip geriau galime gyventi krikščioniškai mūsų aplinkoje, su klasiokais, draugais, pažįstamais, tarp kurių daug nepažįstančių Jėzaus. Ar yra tokio gyvenimo receptas? Ar tai apskritai įmanoma?

Kviečiame linksmai pabūti ir praturtėti bendrai dalinantis mintimis. Vienuolis salezietis Bruno Ferrero rašė: „Jeigu aš turiu vieną eurą ir tu turi vieną eurą ir mes pasikeičiame jais – toliau kiekvienas turėsim po vieną eurą. Bet jeigu aš turiu mintį ir tu turi mintį, galim jomis pasidalinti ir abu turėsime jau po dvi mintis!“ Lauksime!

Kalbėtojas : Vilniaus saleziečių jaunimas

Tema: Dievo vieta virtuvėje? Krikščionio ir politikos santykis šiandien | Laikas: 16:00

Aprašymas: Šiais laikais populiaru teigti: valstybė atskirta nuo Bažnyčios. Šis Lietuvoje plačiai paplitęs mitas simbolizuoja itin populiarų siekį politiką „apvalyti“ nuo krikščionių. Susitikime nagrinėsime: dabartinę krikščionio padėtį politinėje sferoje; politinio korektiškumo doktriną (tolerancijos ir diskriminacijos junginys) kaip bandymą religiją paversti vien privačiu reikalu; krikščionio pasirinkimo galimybes politinėje sferoje.

Kalbėtojas : Rokas Gasparaitis: VU Filosofijos studentas, jaunimo sambūrio „Pro Patria“ narys.

Tema: Savanorystė Lietuvoje ar užsienyje, ką rinktis? | Laikas: 16:00

Aprašymas: Nori susirasti draugų? Nori praplėsti savo akiratį? Nori sužinoti, ką gali duoti tau savanorystė? Nori pamatyti, kas daro pasaulį gražų? Nori patirti, kad nėra padėties be išeitis? Nori uždirbti pinigų? O gal daugiau pinigų? Nori sukurti verslą? Nori pažinti save? Nori pamatyti save tikrą? Galvoji, kur geriau Lietuvoje ar užsienyje? Jei taip, ateik ir sužinok daugiau.

Susitikimo metu Milisenta ir Tomas papasakos kokių nuotykių patyrė ir įdomybių sužinojo ne tik Kaukaze, Bolivijoje, Kuboje, Kenijoje, bet ir Lietuvoje. Nes abu turi ilgametę savanoriškos veiklos patirtį Lietuvoje bei užsienyje ir mielai ja pasidalins su kiekvienu.

Kalbėtojai :

Tomas Malakas – edukologas, mokytojas, savanoris, investuotojas, lektorius, projektų koordinatorius ir mylintis vyras. Šiemet bus 22 -eji savanorystės metai. Po keturių – penkių savanorystės metų gavo pirmąjį darbo pasiūlymą. Savanorystės patirtis Lietuvoje ir už jos ribų Kaukaze.

Išsilavinimas: religijų mokslų bakalauras, viešojo administravimo magistras. Gyvenimo moto: nėra gyvenime padėties be išeities. Netgi ten kur jos nėra, yra mažiausiai trys išeitys.

Milisenta Misevičiūtė – skautė, savanorė, gidė, lektorė, darbo patirtis sukaupta jaunimo politikos ir vaiko teisių apsaugos srityse. Savanoriška veikla Lietuvoje užsiima nuo 16 metų, Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos prezidentė, nuolat keliaujanti ir vietoje nenustygstanti mergina dvejus metus savanoriavo Bolivijoje (2009, 2011), dvi savaites Kuboje (2015) ir penkias savaites Kenijoje (2017).

Išsilavinimas: turizmo ir rekreacijos bakalauras, viešojo administravimo magistras. Gyvenimo moto: palik šį pasaulį gražesnį nei radai (skautų įkūrėjas BP)

Tema: Bendruomenėje aš esu savas | Laikas: 16:00

Aprašymas: Bendruomenė – Dievo svajonė. Sunku ar lengva įgyvendinti Dievo troškimą? Kas padeda man tapti SAVU? Kaip aš esu SAVAS? Kodėl verta patikėti JĖZUI savo gyvenimą ir kartu su BROLIAIS eiti TIKĖJIMO keliu? Stebuklai tikrai vyksta mūsų širdyse ir gyvenime! Nes Jėzus yra Viešpats! Ateikime, išgirskime, pamatykime!

Kalbėtojas : Katalikų bendruomenė “ Gyvieji akmenys“ – esame pasauliečiai, kurie norime,kad kiekvienas žmogus išgirstų apie nuostabius Viešpaties darbus, būtų pripildytas Šventosios Dvasios ir patikėtų, kad Jėzus yra tikrasis gyvenimo Viešpats. Su dideliu džiaugsmu ir dėkojimu šloviname Dievą giedodami ir šokdami. Esame susibūrę tarnauti Bažnyčios atsinaujinimui ir jos misijai – Naujajai evangelizacijai. www.gyviejiakmenys.lt

Tema: Keliauju kojom ir širdim | Laikas: 16:00

Aprašymas: Brangus jaunuoli, tu atėjai į žemę, kad paliktum pėdsaką! Tokiai kelionei reikalinga nemenka dozė drąsos. Kaip popiežius Pranciškus sakė, kad norint sekti Viešpačiu reikia rinktis žygio batus, leistis į kelionę naujais, lig tol nė neįsivaizduotais keliais, kurie atvers naujus horizontus, užkrės džiaugsmu, laime ir meile kitiems. Ateik, laukiam tavęs!!!

Kalbėtojas : ses. Dominyka-Violeta Slepikaitė Dievo Apvaizdos seserų vienuolija, atsakinga už jaunimo sielovadą.

Tema: „Proto kalba, bus išgirsta, jei bus pajausta širdimi“ (Ž. Ž. Russo)“ | Laikas: 16:00

Aprašymas: Proto ir širdies santykis ir jo apžvalga kasdienybėje, mokykloje, universitete…. Manote, kad tai neįmanoma? Pažvelgsime kartu.

Kalbėtojas: Lietuvos skautijos narė, skautininkė, vyresnioji skautė Vilija Stasaitienė